5 Haziran 2013 Çarşamba

Nihayet


Asabiyetim geçti de tarafsız bir gözle bakabiliyorum olaylara. Belki de mübarek kandil gecesinin rahmetinden. Tamamen kendi şahsi düşüncelerimi yazıyorum her iki taraf medyayı gözlemleyerek ve tweet lerden etkilenmeyerek
Ne olduğunu anlayamadan süregelen bir protestonun birden alev almasını  gördük beraberce. Evet polisin tepkisini  şiddetli buluyorum. Bunda üst düzey emniyet amirlerinin yakında değişmiş olmasının bir etkisi var mı acaba ?
Protestolar geniş kitleye yayıldı ve tencere tava hareketine döndü , anında 250-300 civarında yabancı uyruklu ajan damladı olay yerine ve başladı provake olaylar . Sanatçı dediğimiz kesimden bir sürü insan çeşitli gerekçelerle ön saflarda yer aldı. Onların fanları da öyle.
Evinde oturup şu sokakta sıkıştık yardım edin ve yahut polis bizi bir yere kapadı biber gazı attı diye tweet atan atana. En son oğlumun gösterdiği resimde bizim buralarda bir yerde çatışma olduğunu polisin biber gazı ve su sıktığını gördüğümde hemen ibb nin canlı yayın kameralarına baktığımda in cin top oynuyordu. Ey photoshop sen nelere kadirsin dedim ve tweeter  inandırıcılığını orda bitirdi. Camiiye giren göstericilerin içki içip , ayakkabıyla gezdikleri resimlere de inanmadım bu yüzden .müslümanım diyen hiç bir türk genci ne olursa olsun bunu yapmaz yapamaz
Medya her zaman ki gibi sınıfta kaldı. Alanlardan yayın yapanların isimleri malum , amaçları da. Kuruluş amaçlarını başarıyla yerine getirdiklerini söyleyebilirim kibarca. Daha renkli cümlelerimi ilk günlerde harcadım bitti :)
                                  

Hain avrupa kendinden bekleneni yaptı hiç şaşırtmadı habire verdi gazı verdi gazı . Zaten hep
biribirimize düştüğümüzde övmedi mi bunlar bizi ? Ordan şüphelenmek lazım.
Ve biz nerdeyse birbirimize düşecektik , hemen kamplaşmalar başladı. Geziciler ve evinde oturanlar diye. Geziciler de üçe ayrılıyor zannımca ; gezi parkındaki ağaçlar için eylem yapanlar , bunun sonucunda seçimle yapamadığımızı belki yaparız diyenler ve masonlar ya da dış güçler ya da ergenekon vs örgütlerin kaos ortamı oluşması için konuşlandırdığı kişiler.
Önce de bu gösteri sahnelenmişti hemen tanıdım o yüzden. Vatandaşı söylemlerle birbirinden şüphe eder hale getirme ,başkalaştırma diyebiliriz. Başörtüsü kabullenilmiş bir olguyken vay efendim altındaki düşünceye zihniyete karşıyız diye diye konu komşuyu , öğretmen öğrencisini birbirinden şüphe eder hale getirdiler. O zaman biz hükümeti değiştirelim diye eylem yapmadık hiç. Boynumuzu büküp ağlaya ağlaya derse girerdik,  en arka sırada suçlu gibi dikkat çekmemeye çalışarak otururduk. En güzel zamanımız üniversite çağımız kabus gibi geçti bu yüzden. Biz müsebbibleri Allah'a havale ettik sadece.
Kimse başbakanını ya da muhalefet liderlerini sevmek zorunda değil.oy verirken   ülkeye kimin daha iyi hizmet edeceğini düşünürsem ona oy veririm. Çünkü çekiyorsak hep beraber çekiyoruz  ceremeyi. Kendini elit sayan malum ailelerden bahsetmiyorum , onların işleri her daim tıkırındadır kaymak da hep önlerindedir ne hikmetse. O kaymağı  paylaşmaları gerektiğindeyse agresifleşirler ,  hatta hükümet düşürmeye el altından destek verirler.
Tepki çeken uygulamalara gelirsek; belirli saatten sonra içki satışının yasaklanması. Ki bu uygulama her ülkede var. Türk gençliğinin alkolden sınıfta kalmasını yılbaşı gecesi seyrettik beraberce. İçme yaşı ortaokula inmişken endişenmemek nasıl mümkün ?    İrlandayı içkiyle uyuşturup el koymadılar mı ? 
Üçüncü köprünün adı. Yahu hangi köprünün adı konurken bize danıştılar ? 

Dedim ya tarafsızım,  baktığımda şunu merak ediyorum ; hükümet  bu kadar garezi hakedecek ne  yapmış ?
Milli gelirin on yılda 2500 $ dan 10500$ çıkması ?
Imf borcunun bitirilmesi ? ( son kırk yılda iki defa olmuş)
12 dev projeye başlanması ? ( çoğunun ederi bazı ülkelerin bütçesine eş)
Dev bir örgütün çökertilmesi ve faili meçhullerin üzerine gidilebilmesi ?
Türkiyeye dış ülkelerden habire yatırım yapılması ve kredi notunun yükselmesi , enflasyonun tek haneli rakamları görmesi
Yok yok bunlar sevinilecek şeyler çanağı çömleği alıp kutlama için ben de mi insem acaba sokağa ?